17.06.2022 – Kilka pamiątkowych zdjęć z mszy i procesji wokół kościoła w dniu wspomnienia liturgicznego patrona parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego na osiedlu Kamena – do której należą też mieszkańcy Okuniowca i Nowej wsi

Przypominam o akcji bezpłatnej kastracji kotów i psów…

…w celu ograniczenia problemu bezdomności zwierząt i ich niekontrolowanego rozmnażania.

Sam byłem świadkiem jak ktoś przy drodze niedaleko mnie wyrzucił 2 małe kotki, które jeszcze same nie mogły jeść. Przygarnąłem je, odkarmiłem z butelki i całkiem ładnie się odchowały.
Także polecam skorzystać – jak ktoś ma zwierzaka by nie mieć ich jeszcze więcej 🙂


Uwaga. Do końca września każdy mieszkaniec gminy Suwałki może skorzystać z bezpłatnego zabiegu kastracji i znakowania psa lub kota. Stosowne wnioski można składać w Urzędzie Gminy przy ulicy Świerkowej 45 w Suwałkach w pokoju numer 138 lub telefonicznie pod numerem 875659382 lub 875659354 w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Zabiegi wykonuje Gabinet Weterynaryjny „VET” Bartosz Socik w miejscowości Taciewo 33. Akcja prowadzona jest we współpracy z Fundacją ZWIERZ w Bieruniu. Wysokość środków finansowych jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Kastrowanie i zwierząt służy ograniczeniu zjawiska ich bezdomności

Niesienie obrazu i podziękowania

Witam, Kochani jest prośba, a może nawet dwie:

1. Ksiądz z naszej parafii prosi o chętnych z naszej wsi do niesienia obrazu podczas procesji Bożego Ciała. Proszę chętne osoby o kontakt do mnie. Mam nadzieję że znajdą się 4 osoby. ☺

2. Bardzo dziękuję osobom, które skosiły trawę przy krzyżu oraz na plaży. Jednocześnie bardzo proszę o zgłoszenie się osób do dalszych prac porządkowych we wsi. Ustalimy wspólnie termin.

3. Bardzo dziękuję panu Adamowi Kalinowskiemu za pomoc przy remoncie ogrodzenia przy kościele parafialnym.

Pozdrawiam.

<sms od Pani Sołtys>

Dzisiejsza audycja z wójtem gminy Suwałki

A w niej o:

absolutorium/wotum zaufania dla wójta, dofinansowaniach w ramach „Nowego Ładu”, przebudowie dróg gminnych, bloku mieszkalnym w Zielonym Kamedulskim, pomostach i ratownikach nad jeziorami/plażami gminy, IV Rajdzie rowerowym Szlakiem Papieskim, Bitwie Regionów – kół gospodyń wiejskich, Nocy Kupały, festynach, spływie kajakowym itp,.

Zmiana ceny za wodę i szczepienia HPV

Dzień dobry, dzisiaj dostałam taką oto informację:

1. Dzień dobry, firma WODNIK informuje ze od 23.05.2022 nastąpiła zmiana ceny na wodę i kanalizacje według Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Nowa cena wody- 2.89 zł, ścieki – 7,54 zł.

2. Gmina posiada dofinansowanie do szczepienia na wirusa brodawczaka ludzkiego HPV dla dzieci w wieku od 9-14 lat.

Więcej na stronie gminy: https://gmina.suwalki.pl/?p=5679

Warto zaszczepić.

Pozdrawiam

<sms od Pani Sołtys>

Bonus od Admina:

Zmiany w kursowaniu linii nr., 8 od 01.05.2022

Linią nr., 8 dojeżdża do kościoła wiele osób z Okuniowca i Nowej Wsi, także wrzucam informację:

„Uwaga. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Spółka z o.o. od dnia 1 maja 2022 r. czasowo zawiesza wykonywanie w niedziele i święta wszystkich kursów na liniach komunikacyjnych nr „8” i „14” oraz wybranych kursów na linii nr „21”.

Informacje o rozkładzie jazdy dostępne są na stronie internetowej pgk.suwalki.pl, rozkładach jazdy umieszczonych na przystankach oraz pod numerem telefonu 87 565 32 86 wew. 104 lub 124.Ponadto w poniedziałek (02.05) będzie obowiązywał wakacyjny rozkład jazdy.

„Rozkład jazdy (należy na mapie kliknąć przystanek i wybrać rozkład obowiązujący od 01.05.2022:

http://rozklady.suwalki.pl