XXVII Międzynarodowa Pielgrzymka Suwałki – Wilno

Już po raz XXVII z parafii Matki Bożej Miłosierdzia (Salezjanie) w Suwałkach po uroczystej mszy o godzinie 7.00 pod przewodnictwem biskupa Jerzego Mazura wyruszyła pielgrzymka do Wilna („Ostra Brama” – Matka Boża Ostrobramska). W dniach 15 – 25 lipca, pątnicy pokonają ponad 260 km, pieszo, idą przez tereny, zamieszkane głównie przez mniejszość Polską. W dniu 15 lipca zatrzymają się na nocleg w Krasnopolu, 16 lipca – w Berżnikach, po czym rankiem 17 lipca opuszczą Polską stronę i wkroczą na teren Litwy. Tutaj fotorelacja z przejścia przez Okuniowiec – 15 lipca o godzinie 10:10 – 10:26. Życzę wytrwałości i Powodzenia wszystkim, uczestnikom Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza Suwałki – Wilno.

 

Msza Święta w 63 rocznicę przejścia przez wieś gradobicia 10.07.

To już tradycja, że co roku mieszkańcy Okuniowca gromadzą się przy miejscowym krzyżu na Mszę Świętą w rocznicę gradobicia które miało miejsce dokładnie 10 lipca 1954 roku.

Tutaj materiał sprzed roku na ten temat:

Krzyż w miejscowości Okuniowiec 10.07.1954 r.

Była to pierwsza – można powiedzieć historyczna msza księdza Tadeusza w tym miejscu i w tej parafii. Wprawdzie nie było żadnego kazania, za to było wspomnienie, o tym, że praca rolnika jest ważna, trudna i zależna od pogody a także jak ludzie się jednoczą w tym miejscu, upamiętniając wydarzenia, które miały tu miejsce.