Zebranie z sekretarzem gminy 9.02.2018 r.

Oto co ustalono:

1. Jest podwyżka za wodę – o 20gr/m3.
2. W Okuniowcu ma być droga do plaży – jeziora Dąbrówka.
3. Przydałby się chodnik/ścieżka rowerowa i oświetlenie do miasta – „kręta góra”. Temat ważny dla mieszkańców, jednak do zrealizowania w ciągu 1 – 2 lat. Warto pisać petycje i intensyfikować działania w tym kierunku.
4. „Do Sołtysa” ma być 600 metrów asfaltu.
5. W roku 2022 ma coś się rozjaśnić z budową i przewidywaną trasą Rial Baltici której trasa będzie przebiegać przez Okuniowiec.
6. Radny zabiegał o kawałek chodnika do przystanku w Okuniowcu.
7. Realizowany jest wniosek o dofinansowanie do kolektorów słonecznych/pomp ciepła z ziemi. Dofinansowanie do 80%
8. Dopłaty do wymiany pieców w budynkach mieszkalnych na: eko-groszek, pelet – V klasa sprawności. Dofinansowanie 50% – max. 5000zł, nabór luty/przełom marca. Nie może mieć drugiego paleniska, nie może być też drugi piec.
9. Dofinansowanie do przydomowych oczyszczalni ścieków. Od początku programu wsparto 200 osób. Dofinansowanie do 50% – max. 4000 zł.
10. Jezioro Muchowiec – ma być pomost, przebieralnie.
11. W tym roku będzie wydawana monografia Gminy – o życiu, przodkach, ludziach którzy tutaj żyli itp., Każdy może wnieść swój wkład i dostarczyć konkretne materiały/zdjęcia do gminy.
12. Można się ubiegać o kartę Wielkiej Rodziny w Gminie Suwałki.
13. Opłata za śmieci pozostaje bez zmian. Chociaż zmiany są planowane w firmie, która wywozi odpady. Ogólnie panuje zadowolenie ze świadczonych usług.
14. Ma być plac zabaw dla dzieci przy siłowni w Okuniowcu.
15. Przestrzegajcie przepisów związanych z psami – latają luzem, stwarzają przy tym zagrożenie. Psa można odłowić, zawieść do schroniska – należy go odebrać, po drodze jest kwarantanna, szczepienie – koszt do odbioru nawet do 1500 zł.
16. Jest opcja chipowania psów – ale trzeba by to było robić w całym powiecie. Nie ma też jednorodnej bazy chipowanych psów. Ogólnie – pilnujcie swoich psów.
17. Jest problem z dzikami, łosiami „przychodzą z innych rezerwatów – problemu nie ma” – a jest.
18. Projektowany jest wodociąg – w ciągu budowanej drogi do plaży Dąbrówka.
19. Do końca lutego ma być uchwała o nowych okręgach wyborczych – nowy punkt ma być w miejscowości Krzywe. W lokalu w gminie Suwałki jest duże zagęszczenie osób które mają głosować – ponad 2000 zł. Zostaje tak jak jest.
20. Informacje o zebraniach we wsi są rozwieszane na tablicy ogłoszeń – a także FB Okuniowiec.
21. Warto by było wykaszać plaże przy jeziorze Dąbrówka – może w czynie społecznym.
22. Było głosowanie by zrobić kanalizacje – nie głosował nikt.

Zebranie z sekretarzem gminy

W piątek 9 lutego o godzinie 17.00 w miejscu zwanym „SKARPA” czyli Okuniowiec 1A u Adama odbędzie zebranie z sekretarzem gminy Suwałki i omówienie bieżących spraw. Gościem specjalnym będzie wójt gminy Bakałarzewo, Pan Tomasz Naruszewicz. A poniżej foto Bakałarzewa, wykonane z drona w lipcu, jak jechałem rowerem na 24 Przystanek Olecko.

Dofinansowanie zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych w Gminie Suwałki

Dofinansowanie zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych w Gminie Suwałki

Deklaracje przyjmowane będą w dniach od 5 do 10 lutego 2018r. (decyduje data wpływu do urzędu).

http://www.gmina.suwalki.pl/kat/aktualnosci/dofinansowanie-zakupu-i-montazu-paneli-fotowoltaicznych-i-kolektorow-slonecznych-na-budynkach-mieszkalnych-w-gminie-suwalki