Szkolenie i Halołin

Witam, jest kilka spraw do przekazania:

1) W środę (30.10.2019) o godzinie 10:00 w urzędzie gminy Suwałki odbędzie się szkolenie z fotowoltaniki. Szkolenie jest bezpłatne i organizowane przez Pana Roberta Szczęsnego. Na szkoleniu będzie mowa między innymi o programie ,, mój prąd” i programie ,,Agro energia” oraz możliwych dopłatach z tego tytułu.

2) zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, w naszej wsi co roku dzieci odwiedzają domy w przebraniach prosząc o słodycze. Być może nie każdy chciałby ich „przyjąć „, dlatego proszę o wystawienie dyni jako znaku, że w tym domu gospodarze czekają na odwiedziny. Pozwoli to uniknąć nieporozumień, takie rozwiązanie funkcjonuje np. w Nowej Wsi. Proszę aby rodzice dzieci uprzedzili ich o tym znaku „rozpoznawczym”.

<sms od Pani Sołtys>

Przypomnienie o konsultacjach społecznych – to już dziś!

Kochani dziś 24 października i pierwsze spotkanie konsultacje dot. Zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego dotyczące Okuniowca. Nie może nas tam zabraknąć.

Spotkanie rozpoczyna się o 16 w Remizie w Nowej Wsi. Do zobaczenia.

Dodatkowo Wójt prosi o informacje od rolników dot. ilości posiadanych odpadów z folii rolniczej. Jest możliwość na złożenie projektu. Termin do 12.11.2019 w UG Suwalki, pok. 116

<sms od Pani Sołtys>

De Mono zagra charytatywnie

Audycja z wójtem gminy Suwałki a w niej o koncercie charytatywnym na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym, który odbędzie się w piątek 25 października w Suwalskim Ośrodku Kultury 🙂

Spotkanie z Panią Sołtys – 13.10.2019r.

1. Raz jeszcze można było uzupełnić ankiety dotyczące możliwości powstania gazociągu w Okuniowcu.

2. Od października rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w Okuniowcu. Odbędą się cykliczne zebrania, najbliższe odbędzie się 24.10 o godzinie 16 w remizie OSP w Nowej Wsi. Kolejne w grudniu i lutym. Jako mieszkańcy powinniśmy zastanowić się czy potrzebujemy zmian i jakich. To bardzo ważne, żeby zainteresować się tym tematem. Kolejna możliwość wniesienia zmian do planu będzie za 10-15 lat. Przypomnę, że obecny plan zagospodarowania był zatwierdzany w 2006 roku i przez cały ten okres nie był już zmieniany. Proszę pamiętać, że przy małym zainteresowaniu będziemy mieli mniejszy wpływ na to co się dzieje w Okuniowcu.

3. Warto odsłonić krzaki na zakręcie przy moście i poszerzyć drogę na moście w Okuniowcu albo też zgłosić na krajowej mapie zagrożeń aby postawili próg zwalniający lub ograniczenie prędkości.

4. Na wiosnę będzie z gminy maszyna do równania poboczy – nawierzchnia piach.

5. Będzie pismo do gminy w sprawie wzmocnienia poboczy, w różnych miejscach Okuniowca

6. Wraca kwestia budowy ścieżki rowerowej z Suwałk do Okuniowca i dalej. W dalszym ciągu nie rozstrzygnięta jest kwestia przebiegu drogi kolejowej, co blokuje inwestycje ciągu pieszo-rowerowego.

7. Ponownie mieszkańcy zgłosili potrzebę oświetlenia w Okuniowcu. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa zwłaszcza teraz w okresie jesienno-zimowym.

8. Równanie drogi – nawierzchnia żwirowa… w pewnej części wsi jest nie efektywne, bo po deszczu woda spływa, rozmywa materiał, dalej tworzą się dziury. Trzeba zwrócić uwagę na to jak jest uzupełniany żwir na drogach, czasami jest to mało efektywne i wystarcza tylko do pierwszego deszczu.

9. Warto upominać się o swoje sprawy w gminie, aby dodatkowo wesprzeć Sołtysa w jej pracy.

10. Niektórzy wnioskują o wodociąg gminny. Obecne roboty nie zawsze z tym współgrają, np., trzeba będzie rozkopywać nowo wybudowaną drogę, wywalać kruszywo itp., aby go przeprowadzić. Szkoda pracy, pieniędzy i zasobów. Brak w tym temacie konsultacji z mieszkańcami.

11. Okuniowiec to duża wieś, z wieloma rozgałęzieniami i drogami, także inwestycje tutaj nie są łatwe i kosztowne.

12. W gminie został złożony wniosek na uzupełnienie siłowni w zjeżdżalnię i huśtawkę dla dzieci, miała już instalacja tych urządzeń, ale niestety nic się nie dzieje.

13. Na wsi kładą światłowód – droga do Huty. Czy obejmie on również Okuniowiec i będzie się można podłączyć? Tą kwestię w Gminie.

Na zebraniu było ok., 30 osób.

Materiał powstał przy współpracy z Panią Sołtys.

Wybory – to już jutro!

Przypominam, że w najbliższą niedzielę możemy zagłosować na swoich kandydatów do Sejmu i Senatu.

Punkt wyborczy dla Okuniowca znajduje się w siedzibie gminy Suwałki i jest otwarty w godzinach od 7 do 21.

Zebranie wiejskie na siłowni

Zapraszam w najbliższą niedzielę (13.10.2019) o godzinie 16.30 na zebranie wiejskie na siłowni.

W październiku rozpoczną się konsultacje społeczne dot. zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla Okuniowca.

To niepowtarzalna okazja do tego, aby wspólnie zaproponować zmiany.

Jest jeszcze kilka spraw wymagających przedyskutowania np. naprawa poboczy, nowe przyłącza wodociągu czy sieci gazowej.

Do zobaczenia!

<sms od Pani Sołtys – edytowany>