Życzenia noworoczne – na cały „nowy rok”

Nie mam w zwyczaju życzyć „Wesołych Świąt” – te tak szybko mijają i gdyby nie pasterka, to by człowiek nie poczuł, że to „już”.

Za to życzenia „noworoczne” – na cały „nowy rok” to i owszem – chętnie złożę. I znowu… nie zdrowia, nie pieniędzy, nie wszystkiego najlepszego… Chociaż to też jest ważne…

Życzę Wam tego, abyście mieli chęć do życia oraz siłę do realizowania swoich pasji, zainteresowań a także powołania – głównie tego do małżeństwa. Nie tracili wiary a twardo stawiali czoła, na przeciw wszelkim trudnościom – co by się nie działo.

Życzę wielu konstruktywnych/owocnych: wydarzeń, doświadczeń, spotkań, rozmów itp., które Was rozwiną, przełamią pewne bariery…

Życzę takiego poczucia, że jednak warto! Warto: żyć, podejmować wysiłek i ryzyko, warto kochać, warto walczyć o to co nam zależy! Popełniać błędy, ponosić porażki – „upadać, ale wstawać; otrzepywać kolana i iść dalej…”

Powodzenia Wam wszystkim i każdemu z osobna. Pozdrawiam, Robert!

Dla mnie ultramaraton Wisła 1200 to był w tym roku taki element przełomowy i jedno z najważniejszych, jak nie najważniejsze wydarzenie w życiu, które jeszcze długo będzie „owocować”.

„Jeszcze nie raz uśmiechnę się na wspomnienie o Wiśle 1200” 😉

Świąteczne życzenia

Życzę Świąt tak prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu i z bliskimi obok. Życzę również by z nut świątecznych zapachów wspólnie przygotowanych powstała najpiękniejsza rodzinna kolęda i czarem swej melodii spełniła Wasze najskrytsze marzenia. Dziś wyjątkowy dzień zgody, miłości i radości i niech każda z nich w Waszych domach na stałe zagości. Wesołych Świąt 😊.

<SMS od Pani Sołtys>

Jutro Pasterka

Przypominam, że jutro (24.12) Pasterka w kościele parafialnym będzie o godz. 22. Natomiast u Salezjanów zarówno o 22 jak i 24 🙂

Rekolekcje adwentowe

W najbliższy piątek (13.12.) rozpoczynają się w parafii rekolekcje adwentowe które potrwają do niedzieli (15.12).

Podaję porządek mszy:

W piątek o godz: 9, 16 i 18 a o godz. 12:30 w szkole JP II w Nowej Wsi
W sobotę o godz: 9, 16 i 18.
W niedzielę o godz: 7, 9, 11, 18.

Jako bonus wrzucam propozycje rekolekcji adwentowych w sieci – a jest w czym wybierać:

Kochani we wczorajszym SMS wkradł się błąd…

Spotkanie dotyczące zmiany planu zagospodarowania przestrzennego odbędzie się w czwartek (12.12) o godz. 16 w Nowej Wsi, a nie jak pisałam jutro (10.12), przepraszam za pomyłkę.

Przypominam również o rekolekcjach adwentowych w naszej parafii, które rozpoczną się już w najbliższy piątek. Pozdrawiam Sołtys 😊

<SMS od Pani Sołtys>

Witam w ten niedzielny poranek, kilka informacji na najbliższe dni:

1. W tym tygodniu (a może nawet i dzisiaj) będą roznoszone opłatki, są one już poświęcone. Wielki ukłon i serdeczne podziękowania w stronę pani Reginy i pani Petroneli, które podjęły się tego. Proszę przyjmijmy je ciepło i serdecznie.

2. Już w najbliższy wtorek, 10 grudnia kolejne spotkanie w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Spotkanie odbędzie się w Remizie w Nowej Wsi.
Zapraszam do udziału – to ważne dla Okuniowca.

3. Życzę spokojnej i rodzinnej niedzieli 😊.

<sms od Pani Sołtys>

Omówienia wariantów przebiegu nowej linii kolejowej E75

Serdecznie zapraszamy 5 grudnia 2019 r. (czwartek) godz. 16:00 w Urzędzie Gminy Suwałki odbędzie się spotkanie z przedstawicielami PKP w sprawie omówienia wariantów przebiegu nowej linii kolejowej E75

W szczególności zapraszamy mieszkańców miejscowości: Poddubówek, Osinki, Okuniowiec, Nowa Wieś i Lipniak.