W naszej wsi jest osoba, która potrzebuje naszej pomocy…

Kochani jest sprawa pilna!

W naszej wsi jest osoba, która potrzebuje naszej pomocy. Życie płata różne figle i nigdy nie wiemy co nas spotka. Jeżeli ktoś może wspomóc i odstąpić ekogroszek to już mamy pół sukcesu. Potrzebna jest też żywność, jakakolwiek.

Nie pytajcie mnie proszę o kogo chodzi, to jest bardzo delikatna sprawa. Wiem, że wszyscy jesteśmy teraz w nowej, niełatwej sytuacji, ale każdy kto chce pomóc niech się ze mną skontaktuje, ustalimy szczegóły.

Ja nie mogę przejść obojętnie, a Ty?

<sms od Pani Sołtys>

Życie w czasach zarazy…

I jak tam wygląda u Was życie w czasach zarazy? U mnie bez zmian!

Chociaż na rower, to ja wyjdę gdy będzie „brzydka pogoda”… ale „brzydka pogoda” oznacza mniej ludzi… a MTB lubi błoto.

Informacje wjoskowe od Pani Sołtys

Witajcie, poniżej przesyłam kilka informacji:

1. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy w zakupach czy wizycie lekarskiej to proszę o kontakt. W tym miejscu serdecznie dziękuję osobom, które zaproponowały pomoc w tym zakresie.

2. Od 1 kwietnia rozpoczyna się nabór wniosków na dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków/przyłączy kanalizacyjnych. Więcej informacji na stronie UG.
http://www.gmina.suwalki.pl/…/dopuszczenie-roznych-form-skl…

3. Przypominam, że nasza wieś ma swoją stronę internetową: www.okuniowiec.pl oraz profil na FB. Wielki ukłon i podziękowania dla Pana Roberta B., który to wszystko stworzył i prowadzi. Jeżeli ktoś ma pomysł na stałe informacje lub chciałby coś opublikować to również proszę o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia.

Dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, przyłączy kanalizacyjnych

Szanowni mieszkańcy !

Wójt Gminy Suwałki ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowych osobom fizycznym na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, przyłączy kanalizacyjnych oraz przyłączy kanalizacyjnych wraz z indywidualnymi przepompowniami ścieków.

Wnioski w wersji papierowej można składać od 1 kwietnia 2020 r. do 30 kwietnia 2020 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Suwałki, ul. Świerkowa 45. W poniedziałki w godzinach od 8.00 do 16.00, w pozostałe dni tygodnia (od wtorku do piątku) w godzinach od 7.30 do 15.30

Przyłącz się! – ruszamy od 1 kwietnia 2020 r.

więcej w Ogłoszeniu o naborze wniosków….

http://www.gmina.suwalki.pl/kat/aktualnosci/wojt-gminy-suwalki-oglasza-nabor-wnioskow-o-udzielenie-dotacji-celowych-osobom-fizycznym-na-dofinansowanie-do-budowy-przydomowych-oczyszczalni-sciekow,-przylaczy-kanalizacyjnych-oraz-przylaczy-kanalizacyjnych-wraz-z-indywidualnymi-przepompowniami-sciekow?fbclid=IwAR1Mz4WLJiB_5Ac0gwq9Xg6jf5hGqDPENZWPp8kmlycaxKIYAbI_OwLMsYc

Zmiany w rozkładzie jazdy PKS i Koronawirus

Przekazuję informację z Urzędu Gminy: zmiana rozkładu jazdy PKS w dn. 16-25.03.2020 r. na rozkład wakacyjny oznaczony symbolem DF.

Witam ponownie, Kochani z uwagi na panującą w naszym kraju sytuację związaną z koronawirusem bardzo proszę o informację o osobach/rodzinach w Okuniowcu, które potrzebują wsparcia (starsze, chore, samotne osoby), w zakresie np. zrobienia zakupów, opieki medycznej itp. Proszę osoby te o kontakt i pozostanie w domu.

<sms od Pani Sołtys>