Gmina przeprasza za spóźnione odśnieżanie

Szanuję za przeprosiny i zauważenie problemu.

O 7.00 (i wcześniej) to nie jeden już w pracy powinien być. Kto rano wyjechał, ten innym drogę samochodem torował – o ile nie utknął na dłużej lub krócej w śniegu. Na „głównej” drodze też nie było najlepiej – zaśnieżone pobocza i jednopasmówka od Suwałk do Nowej Wsi.

Na zdjęciach i podczas wykonywania różnych rekreacyjnych aktywności zima wygląda ładnie – A tu Witamy w rzeczywistości 🙂

„W związku z opadami śniegu w regionie panują trudne warunki drogowe. Podmioty odpowiedzialne za odśnieżanie dokładają starań, aby jezdnie był przejezdne. Przepraszamy za ewentualne niedogodności i utrudnienia. O ile na większości gminnych dróg wykonawcy zareagowali już o 4:00 nad ranem, w miejscowościach Okuniowiec, Mała Huta i Krzywe pługi pojawiły się dopiero o 7:00. Wykonawca odpowiedzialny za odśnieżanie dróg w tym sektorze zareagował zbyt opieszale, za co przepraszamy i obiecujemy zdyscyplinowanie odpowiedzialnej firmy. Wszelkie uwagi na temat stanu gminnych dróg prosimy zgłaszać do Urzędu Gminy. Jednocześnie apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności.”

https://www.facebook.com/Gmina.Suwalki/posts/743278269940772

Rejestracja na szczepienia

UWAGA TO WAŻNE

Szanowni Państwo, w piątek 15 stycznia 2021 r. rozpoczyna się proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

1) od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat,

2) od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.

W pierwszej kolejności, od 25 stycznia 2021 r. szczepione będą osoby powyżej 80 r. życia.

W Suwałkach (na dzień 13 stycznia 2021 r.) zgłosiło się 5 gabinetów lekarskich, które oferować będą możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi:

1) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Rodzinna” Jacek Obrączka – ul. Antoniego Patli, tel. 87 565 77 53,

2) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Rodzinna” Jacek Obrączka – ul. Emilii Plater, tel.: 87 565 36 96,

3) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Poradnia Medycyny Rodzinnej” s.c. – ul. Emila Młynarskiego, tel.: 87 567 15 97,

4) Praktyka Lekarzy Rodzinnych „NA KLONOWEJ” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – ul. Klonowa, tel.: 87 567 75 02,

5) PRYMUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – ul. Ludwika Waryńskiego, tel.: 87 563 08 13, lub telefon komórkowy:798 644 107.

Jak się będzie można zarejestrować? Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 – osoby powyżej 80 r. życia, od 22.01 – osoby powyżej 70 r. życia), są 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, na dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień. Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Po zarejestrowaniu się na szczepienie i uzgodnieniu terminu szczepienia Gmina Suwałki zapewni transport dla osób niepełnosprawnych, mających ograniczone możliwości skorzystania z transportu publicznego do punktów szczepień.

Mogą Państwo liczyć na naszą pomoc w tym zakresie. Szczegóły dotyczące tej akcji znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Gminy Suwałki lub więcej informacji dotyczących szczepień można uzyskać dzwoniąc do Gminy Suwałki tel.: 87 5659342 lub e-mail: w.jurewicz@gmina.suwalki.pl.