Europejski Dzień Sąsiada

Dziś (28.05) jest Europejski Dzień Sąsiada i z tej okazji przypominam o integracyjnym pikniku „Dzień Dobrego Sąsiada w Okuniowcu” który miał miejsce 12.06.2016. Obyśmy się jeszcze kiedy spotkali w tak dobrym – licznym gronie 🙂

A tu jeszcze „odkopane” video:


A tu jeszcze piosenka na dzień somsiada

Kolęda I linia & prace społeczne

Witam,

1. Przypominam, że jutro od 8.30 rozpoczyna się kolęda na pierwszej linii.

2. Kochani druga informacja jest bardzo dobra, a mianowicie możemy zacząć zagospodarować teren pod Miejsce spotkań mieszkańców. Znajduje się ona po lewej stronie jadąc na osiedle.

Mamy oficjalną zgodę na wycięcie sosen, gmina wyrówna teren i wtedy moglibyśmy zasiać trawę. Na wakacje dzieciaki miałyby miejsce do grania w piłkę.

No i teraz pytanie: kiedy i kto mógłby przyjść ze swoim sprzętem (piły) na wycinkę sosen. Może to być jutrzejszy dzień albo inny w tygodniu. Po pracy może jakieś ognisko? Zróbmy razem nasze miejsce do wspólnych spotkań.

Pozdrawiam

<sms/mms od Pani Sołtys>

Wożenie księdza czy ksiądz ma się wozić sam po kolędzie?

\Kochani, mój wczorajszy SMS został przez niektórych źle odebrany, a nie chciałabym żeby było to początkiem jakiś konfliktów.

Dlatego wyjaśniam, że wczorajszy SMS dotyczył ustalenia kolejności wożenia księdza po kolędzie, a nie tego czy wozić lub czy sam ma jeździć.

Wiem, że jest to sprawa dyskusyjna i rozumiem jeżeli ktoś ma inne zdanie i przekonanie, że ksiądz sam powinien jeździć.

Dlatego bardzo proszę te osoby, żeby porozmawiały i zasugerowały księdzu takie rozwiązanie. Być może to nie jest dla niego żaden problem. Mnie osobiście taka tradycja nie przeszkadza.

Mój wczorajszy SMS nie miał na celu przymuszanie kogokolwiek do wożenia księdza! SMS miał na celu uświadomienie i uczciwe podejście do tych mieszkańców którzy co drugi lub co trzeci rok wożą – czyli w zasadzie Ci sami. Uważam, że jest to nie fair.

Raz jeszcze powtarzam że jeżeli ktoś nie przyjmuje księdza to nie widzi, a jeżeli przyjmuje to powinien odpowiedzialnie do tego podejść. Być może są inne rozwiązania tej sytuacji chętnie wysłucham.

Pozdrawiam

<sms od Pani Sołtys>

Kolęda w Okuniowcu

Witam

W ostatnią niedzielę ksiądz ogłosił, że w najbliższą sobotę (22.05) w Okuniowcu rozpocznie się kolęda na pierwszej linii.

Zalecenia są takie, żeby nie robić żadnej herbaty, poczęstunków i obiadu.

Ponieważ każdego roku jest problem z wożeniem księdza, to od tego roku po kolei każda rodzina będzie wozić.

Jeżeli ktoś nie przyjmuje księdza to oczywiście nie wozi, ale poproszę o taką informację żeby uwzględnić w harmonogramie.

Myślę, że to uczciwe rozwiązanie w stosunku do tych osób, które wożą co drugi rok.

Pozdrawiam

<sms od Pani Sołtys>

II rata podatku do 15 maja

Witam,

Do 15 maja należy opłacić drugą ratę podatku.
Kto chciałby zapłacić u mnie to proszę o informację.
Pozdrawiam i życzę spokojnego wieczoru.

<SMS od Pani Sołtys>

Będzie się działo na drogach w gminie Suwałki

Będzie się działo na drogach w gminie Suwałki, zarówno tych powiatowych, jak i gminnych. W tym roku przebudowa czeka drogę powiatową w Wiatrołuży, będzie rozbudowa drogi Stary Folwark-Leszczewo oraz budowa nowego mostu na Czarnej Hańczy w Potaszni i przebudowa trasy do pobliskiej drogi wojewódzkiej. To inwestycje powiatowe z dofinansowaniem gminy.

Samorząd dofinansuje też budowę chodnika do ośrodka turystycznego w Gawrych-Rudzie, przy drodze powiatu augustowskiego. Gmina przygotowuje się też do przebudowy tras Kuków Folwark-Korkliny, Biała Woda- Prudziszki, Zielone Kamedulskie – Wychodne oraz drogi w Okuniowcu i Małej Hucie.

O tym i wielu innych inwestycjach mówił w ostatniej, gminnej audycji w Radiu 5 Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki