Koniec dyspensy – czas do kościoła

Witam wszystkich w niedzielę – przed kościołem albo po kościele.

Przypominam, że tydzień temu skończyła się dyspensa od obowiązku uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Jako, że jest czas wakacyjny, to polecam „churching” czyli udział we mszy w innej parafii niż ta, do której jest się przypisanym a tych w Suwałkach i okolicy nie brakuje.

Warto zobaczyć ciekawe miejsca, inne parafie, poznać ich historię, poszerzyć wiedzę o regionie czy danym zakonie np., Franciszkanie/Salezjanie, „zwolnić trochę” na Wigrach przypominając sobie pielgrzymkę i pobyt JPII w 1999 a zdobyte doświadczenia, „podpatrzone patenty” wykorzystać potem w rodzimej parafii – może angażując się w jej życie.

Tyle, dobrej niedzieli 🙂

Mieszkańcy Okuniowca na sportowo i przygodowo.

Wczoraj w niedzielę spotkałem Ojca z Synem, którzy wybrali się na III Rajd Rowerowy Dookoła Jeziora Wigry… rowerami typu Wigry podczas gdy ja na luzie kończyłem Ultramaraton: Sudovia Gravel.

Jazda na rowerze to kapitalny sposób na spędzanie wolnego czasu i warto korzystać z tej możliwości – zafundować sobie przygodę i kapitalne wspomnienia 🙂

Przerwa w dostawie wody

Witam, dostałam informację, że przerwa w dostawie wody będzie trwała ok. pół godziny. Ustaliłam również, żeby w przyszłości Wodociągi informowały mnie o przerwach w dostawie wody, wtedy będę mogła Państwa szybciej poinformować. Mam nadzieję, że to zadziała i że w przyszłości dostaną Państwo szybciej informację.

Życzę dobrego dnia

Macie jakieś plany na ten ciepły weekend? Może Wigry?

1. Na plaży na jeziorem Czarnym w Krzywem działa już wypożyczalnia sprzętu wodnego. W lipcu pojawią się tam również ratownicy. Plażowicze mogą już również korzystać z nowego pomostu pływającego oraz innego wyposażenia plaży, wybudowanego w ramach projektu „Modernizacja infrastruktury turystycznej szlaku rowerowego „Wokół Wigier” im. Antoniego Patli”, który jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

2. Od 8 czerwca turyści mogą korzystać z rejsów statkiem po jeziorze Wigry.
Kursy odbywają się codziennie o godz: 10.00*, 11:30, 13.00, 14.30, 16.00*
*w weekendy oraz w okresie wakacji
Więcej informacji na stronie armatora: http://zeglugawigierska.pl/jezioro-wigry/

3. Rozpoczęła kursowanie Wigierska Kolejka Wąskotorowa. W czerwcu kursy odbywają się codziennie o godz. 13:00
Więcej informacji na stronie: https://augustowska.pl/

Przypominamy, że w czasie rejsu statkiem i przejazdu kolejką wąskotorową należy posiadać karty wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego. Karty można nabyć razem z biletami na statek i kolejkę.

https://www.facebook.com/wigierski.parknarodowy/photos/a.949758911706375/4714217951927100/?type=3

III Rajd Papieski

Żeby doświadczyć czegoś ciekawego i rozwijającego nie potrzeba wcale „robić kilometrów” – wystarczy przejechać się kilkanaście kilometrów na Wigry, Byłem 2 razy i POLECAM!!!

„Wracam do gry”

Siedząc w pociągu (EDIT 12:45: opóźnionym o godzinę i stojącym w polu przed Kętrzynem) którym zmierzam z Gdańska do Ełku a potem rowerem dokręcam do domu, chciałbym przeprosić za nieobecność i nie publikowanie postów w ostatnim tygodniu: SMS od Pani Sołtys, szczepienia, Boże Ciało i poinformować, że wracam od jutra do „gry”. A od Bożego Ciała jechałem rowerem mamy Ultramaraton POMORSKA 500 który szczęśliwie ukończyłem 17,5h przed limitem czasu który wynosił 80h.