Dary dla walczącej Ukrainy

Witam,

Kochani widzimy co się dzieje na Ukrainie. Chciałabym zaproponować zbiórkę darów dla uchodźców. Pewnie wielu z Was już wspomogło, ale jeżeli nie macie możliwości dowieźć rzeczy do Suwałk i macie taką potrzebę serca to zapraszam.

Dary można przywozić do mnie codziennie <Pani Sołtys> po godzinie 16.30 w dni powszednie, w weekend w zasadzie bez ograniczeń.

Może macie jeszcze pomysły na inne formy wsparcia?

<sms od Pani Sołtys>Nakazy podatkowe

Kochani zapraszam jutro (środa 23.02) od godz. 16.30 do sali przy lodowisku (Okuniowiec 1) po odbiór nakazów podatkowych.

Pozdrawiam

<sms od Pani Sołtys>

Audycja w Radiu5 z wójtem gminy Suwałki…

…a w niej m.in. o: inwestycjach (w tym: przebudowa drogi w Nowej Wsi i Okuniowcu), dofinansowaniach na przydomowe oczyszczalnie ścieków, wymianę pieców, podłączenia do gazu, nowym ośrodku kultury w Płocicznie, kondycji OSP, zbiórce elektrośmieci czy nadchodzących imprezach w gminie.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków z dofinansowaniem i nie tylko:

Wójt Gminy Suwałki po raz kolejny ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowych osobom fizycznym na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, przyłączy kanalizacyjnych oraz przyłączy kanalizacyjnych wraz z indywidualnymi przepompowniami ścieków.

Wnioski można składać od 1 marca do 15 marca. Będą one rozpatrywane w kolejności ich wpływu do Urzędu Gminy, do momentu wyczerpania się środków na ten cel. Dokumenty do wypełnienia w linku poniżej:

Filmik na Walentynki

Walentynki, święto zakochanych, miłość ❤ itd.,. Wrzucam filmik na ten „szczególny dzień” – może się komuś przyda. No i prywatnie polecam sam kanał na YT 🙂

Informacje bieżące od Pani Sołtys

Kochani mam kilka pilnych informacji:

1. Bardzo dziękuję panu Dariuszowi Kropiewnickiemu za „obsługę” kolędy na 2 linii tj. wożenie księdza.

2. W najbliższą sobotę będzie ostatnia część kolędy na 3 linii od 8.30. Bardzo proszę o zgłoszenie się osoby chętnej do wożenia księdza.

3. Prośba firmy WODNIK, o pilne zamontowanie skrzynek pocztowych na własnych posesjach w celu umożliwienia pozostawiania faktur za wodę. Pracownicy nie mają jak zostawić faktury, jeżeli nie ma skrzynki, a zazwyczaj nikogo nie ma w domu.

4. W dniu 18.02.2022 planowana jest przerwa w dostawie prądu, w godz. 8-14.

5. Od najbliższego weekendu rozpoczynam roznoszenie nakazów podatkowych. Proszę o wyrozumiałość jeżeli zapytam w niedzielę lub w tygodniu w godz. wieczornych.

Pozdrawiam serdecznie.

<sms od Pani Sołtys>

Zbiórka nierozmontowanych elektroodpadów.

Informujemy, że w dniu 17 lutego 2022 r. (czwartek) przy budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych w miejscowościach : Wychodne, Potasznia, Płociczno – Tartak oraz Nowa Wieś odbędzie się zbiórka nierozmontowanych elektroodpadów.

Elektroodpady to nie są zwykłe śmieci! Elektroodpady to m.in. zużyte: telewizory, lodówki, komputery, pralki, miksery, suszarki, itp. sprzęty na prąd lub baterie.

Więcej informacji pod nr tel. 87 565 93 54

Źródło:Od dnia 1 lutego 2022 r. przywrócony został zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego rolnika/domownika.

Zasiłek opiekuńczy przysługuje do dnia 27 lutego 2022 r. na dotychczasowych zasadach –  w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka/przedszkola/szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko, albo niemożności sprawowania opieki przez nianię lub dziennego opiekuna z powodu COVID-19 – ubezpieczonym rolnikom i domownikom – z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad:

  • dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat,
  • dzieckiem w wieku do ukończenia 16 lat jeżeli ma orzeczenie
    o niepełnosprawności,
  • dzieckiem legitymującym się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat
  • dzieckiem w wieku do ukończenia 24 lat jeżeli ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.