Nabór na dofinansowanie do wymiany pieca lub pompę ciepła – do 50% kosztów

Jakby ktoś chciał wymienić system ogrzewania na ten proekologiczny, czyli:

– kocioł: opalany paliwem stałym, olejowy, gazowy lub elektryczny
– pompę ciepła, odbierającą ciepło z: powietrza, gruntu, wody

I otrzymać 50% dofinansowania – nie więcej niż 6 000 na kocioł i pompę odbierającą ciepło z powietrza oraz 10 000 brutto na pozostałe dwie pompy.

To może robić rozeznanie tematu, ponieważ…

Od 4 lipca do 5 lipca w Biurze Obsługi Interesanta w Gminie będą przyjmowane wnioski o udzielenie dotacji na ten cel…

Kto złoży wcześniej lub później to wniosek przepadł – nie będzie rozpatrzony.

Wnioski będą rozpatrywane w kolejności ich wpływu i do wyczerpania środków na ten cel, czyli 66 000 zł – także warto sprawnie ogarnąć ten temat.

Więcej informacji na temat jaki kocioł, jaka pompa, co dotacja obejmuje, czego nie oraz wnioski do wypełnienia są na stronie gminy w linku poniżej:

17.06.2022 – Kilka pamiątkowych zdjęć z mszy i procesji wokół kościoła w dniu wspomnienia liturgicznego patrona parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego na osiedlu Kamena – do której należą też mieszkańcy Okuniowca i Nowej wsi

Przypominam o akcji bezpłatnej kastracji kotów i psów…

…w celu ograniczenia problemu bezdomności zwierząt i ich niekontrolowanego rozmnażania.

Sam byłem świadkiem jak ktoś przy drodze niedaleko mnie wyrzucił 2 małe kotki, które jeszcze same nie mogły jeść. Przygarnąłem je, odkarmiłem z butelki i całkiem ładnie się odchowały.
Także polecam skorzystać – jak ktoś ma zwierzaka by nie mieć ich jeszcze więcej 🙂


Uwaga. Do końca września każdy mieszkaniec gminy Suwałki może skorzystać z bezpłatnego zabiegu kastracji i znakowania psa lub kota. Stosowne wnioski można składać w Urzędzie Gminy przy ulicy Świerkowej 45 w Suwałkach w pokoju numer 138 lub telefonicznie pod numerem 875659382 lub 875659354 w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Zabiegi wykonuje Gabinet Weterynaryjny „VET” Bartosz Socik w miejscowości Taciewo 33. Akcja prowadzona jest we współpracy z Fundacją ZWIERZ w Bieruniu. Wysokość środków finansowych jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Kastrowanie i zwierząt służy ograniczeniu zjawiska ich bezdomności

Niesienie obrazu i podziękowania

Witam, Kochani jest prośba, a może nawet dwie:

1. Ksiądz z naszej parafii prosi o chętnych z naszej wsi do niesienia obrazu podczas procesji Bożego Ciała. Proszę chętne osoby o kontakt do mnie. Mam nadzieję że znajdą się 4 osoby. ☺

2. Bardzo dziękuję osobom, które skosiły trawę przy krzyżu oraz na plaży. Jednocześnie bardzo proszę o zgłoszenie się osób do dalszych prac porządkowych we wsi. Ustalimy wspólnie termin.

3. Bardzo dziękuję panu Adamowi Kalinowskiemu za pomoc przy remoncie ogrodzenia przy kościele parafialnym.

Pozdrawiam.

<sms od Pani Sołtys>

Dzisiejsza audycja z wójtem gminy Suwałki

A w niej o:

absolutorium/wotum zaufania dla wójta, dofinansowaniach w ramach „Nowego Ładu”, przebudowie dróg gminnych, bloku mieszkalnym w Zielonym Kamedulskim, pomostach i ratownikach nad jeziorami/plażami gminy, IV Rajdzie rowerowym Szlakiem Papieskim, Bitwie Regionów – kół gospodyń wiejskich, Nocy Kupały, festynach, spływie kajakowym itp,.