Inspiracje na wakacje dla uczniów i tych co pracują :)

Witam, kiedyś wakacje to były dobre 2 miesiące wolnego od szkoły, teraz to są 2 wypłaty i praca – a często też praca po pracy w ogródku/gospodarstwie.

Natomiast żyjemy w takim kapitalnym miejscu Polski – Suwalszczyźnie – że nie trzeba wyjeżdżać na wakacje i wydawać „miliona monet” by aktywnie i przyjemnie spędzić czas.

Żyjemy blisko dwóch parków – Suwalskiego Parku Krajobrazowego z licznymi górkami/pagórkami, jeziorami a Wigierski Park Narodowy jest jeszcze bliżej, bo zaczyna się wjoskę obok. Dalej na południe – Puszcza Augustowska, natomiast na północnym wschodzie – Puszcza Romincka.

Nie będę tu pisał specjalnych wywodów – po prostu zerknijcie na 3 poniższe filmiki i łapcie inspiracje do wakacyjnych – i nie tylko – wojaży. Przygoda jest za rogiem 🙂

Zaproszenie rajd rowerowy z okazji XXV-lecia pobytu Jana Pawła II w Wigrach – 08.06.2024

Zapraszamy do Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach, aby wspólnie przeżyć Jubileusz XXV-lecia pobytu św. Jana Pawła II w Wigrach.

RAJD ROWEROWY

8 czerwca 2024r. godz. 9.oo /plac przed kościołem przy Apartamentach Papieskich/

– START : Wigry /Klasztor Pokamedulski/, na Górę Różańcową w Żubronajciach, przez las Wigierskiego Parku Narodowego, jezioro Gałęziste, Leszczewo i dom państwa Milewskich, Cimochowiznę, Leszczewek, Stary Folwark i z powrotem do Klasztoru Pokamedulskiego /Ogrody Klasztorne – Wigry/.

Długości trasy ok. 20 km, czas przejazdu 4 godziny. Podczas rajdu, organizator zabezpiecza uczestnikom: wodę do picia – /0,5l/osobę.

Przyjazd do Ogrodów Klasztornych i wspólne ognisko z kiełbaskami, podsumowanie rajdu rowerowego w formie dyskusji – godz. 13.00.

Organizatorem rajdu rowerowego będzie Fundacja Wigry Pro.
Uczestnicy rajdu będą ubezpieczeni Polisą grupową NW.

ZGŁOSZENIA DO 6 CZERWCA 2024 R.

www.nawigry.pl / recepcja: 508 146 007 / fundacja@wigry.pro

Źródło: https://nawigry.pl/jubileusz-xxv-lecia-pobytu-sw-jana-pawla-ii-w-wigrach/