Witam, po sąsiedzku w Nowej Wsi trwa zrzutka na defibrylator AED (dostępny całodobowo) czyli urządzenie do ratowania życia – służące przywróceniu krążenia/bicia serca – zarówno u osób dorosłych jak i dzieci. Wiadomo, że nikt normalnie nie chciałby tego używać ale warto aby taki sprzęt był dostępny w pobliżu – tym bardziej, że szkoła/OSP jest też miejscem spotkań i wydarzeń dla lokalnej społeczności.
Oprócz samego urządzenia, będzie też apteczka, szkolenie on-line dla 50 osób, materiały edukacyjne, także inwestycja w sprzęt i wiedzę jak go bez obaw użyć.
Witam, 28.04-29.04 (wtorek-środa lub do wyczerpania zapasów) w Urzędzie Gminy będzie można odebrać jedną z 300 flag przygotowanych do mieszkańców. Informacje poniżej:
WEŹ UDZIAŁ W AKCJI PROMOCYJNEJ: Biało-Czerwona Gmina Suwałki – Odbierz swoją flagę!
Drodzy Mieszkańcy!
Zbliżają się majowe święta państwowe – wyjątkowy czas, w którym wspólnie okazujemy dumę z naszych barw narodowych. Chcemy, aby w tym roku nasza Gmina była jeszcze bardziej biało-czerwona, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa specjalną niespodziankę!
Serdecznie zapraszamy do odbioru bezpłatnych flag narodowych. Niech dumnie powiewają na Państwa domach, jednocząc nas w radosnym świętowaniu.
Odbiór flag w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Suwałki, od 28.04.2026 r. do 29.04.2026 r. w godzinach: 8:00 – 15:00 (do wyczerpania zapasów).
Ważne: Akcja promocyjna skierowana jest do mieszkańców naszej Gminy. Przygotowaliśmy flagi dla pierwszych 300 osób, dlatego warto się pośpieszyć – decyduje kolejność zgłoszeń!
Wywieszając flagę, tworzymy wspólnotę. Pokażmy, że jesteśmy dumni z naszych barw!
Witam, wrzucam na prośbę Pani Radnej Renaty informację o konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych.
Konkurs plastyczny „Jesteśmy różni, ale równi”
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z Suwałk i powiatu suwalskiego do udziału w wyjątkowym konkursie plastycznym!
To wydarzenie promuje szacunek, tolerancję oraz otwartość na różnorodność kulturową. Pokażcie w swoich pracach, jak ważne są równość, akceptacja i życie bez mowy nienawiści.
Niech sztuka stanie się głosem w ważnej sprawie!
Prace należy dostarczyć do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach (ul. Pułaskiego 26).
Witam, wrzucam informacje o odczytach wodomierzy we wiosce.
Gmina Suwałki uprzejmie informuje, że w miejscowościach: Nowa Wieś, Okuniowiec, Osinki w dniach 08 – 14.04.2026 r. w godzinach 08.00-14.00 będą odczytywane wodomierze. Prosimy mieszkańców wsi o udostępnienie w powyższym terminie dostępu do wodomierza lub spisanie i podanie wskazań licznika Inkasentowi (istnieje możliwość wywieszenia karteczki z odczytem w widocznym i dostępnym miejscu lub podanie odczytu tel. 667-676-787). W przypadku braku możliwości odczytu, zostanie wystawiony rachunek według średniego zużycia.
Kochani wszyscy składają życzenia na święta a ja chciałbym życzyć Wam wszystkim na każdy dzień aby radość Ewangelii – dobrej nowiny, która daje odpowiedź na najgłębsze pytania człowieka – napełnia Wasze serca pokojem, a świadomość Bożej miłości towarzyszy Wam w każdej chwili.
I jeszcze ogłoszenie: znaleziono tablicę rejestracyjną BS….. , w sprawie jej zwrotu proszę o kontakt.*
Dobranoc w (Wielka)noc i najlepsze życzenia z okazji świąt. Ja w tym roku u Salezjanów, gdzie procesja Rezurekcyjna odbyła się po Liturgii Wielkiej Soboty. Ogólnie, kto brał udział w całym Triduum to wie, że to był dobry czas.
Zostawiam Was z utworem – akurat nie T.Love ale też zacny.
Witam, przed nami Wielkanoc a wcześniej Triduum Paschalne czyli najważniejsze święta w całym roku w których warto uczestniczyć w całości już od Wielkiego Czwartku – przynajmniej raz na kilka lat – bo jak się przyjdzie na Rezurekcję czy w sobotę „ze święconką” to tak jakby umknęła nam cała (lub spory fragment) całkiem rozbudowanej historii męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa.
Wrzucam informacje o przeżywaniu Triduum Paschalnego (i święcenia pokarmów) w rodzimej parafii pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Suwałkach. [1]
Natomiast u pobliskich Salezjanów obchody będą wyglądały następująco:
Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 – adoracja do godz. 22.00 Święcenie Pokarmów w Wielką sobotę od godz. 8.00 do godz. 16.00 co 15 minut (w ławkach) Wielka Sobota i jej rozbudowana „mocarna” liturgia rozpoczyna się o godz. 20.00 a kończy się procesją Rezurekcyjną
Jakby ktoś chciał do spowiedzi to w piątek i sobotę spowiadają po Jutrzni i Godzinie Czytań od 8.00 do godz. 16.00 [2]