Witam, wrzucam „przypominajkę” o tym, że został ostatni miesiąc aby odwiedzić Urząd Gminy „(pokój nr 138) w celu poddania się kontroli i okazania umowy na opróżnianie zbiornika bezodpływowego lub osadnika, dowodów uiszczania opłat za wywóz nieczystości ciekłych.”
Ze 2 lata temu pokazywałem oryginał i dołączyłem kopię ze skanem wymaganych dokumentów aby skrócić sobie temat – chociaż i tak trzeba było swoje odczekać ale za to spokój na kolejne 2 lata.
Witam, wrzucam obwieszczenie wójta w temacie budowy drogi (tzw. Abisynia) do Małej Huty i Nowej Wsi. Przebieg drogi zaznaczyłem – po konsultacji z Sołtysem – czerwonymi punktami na mapce z geoportalu.
30 maja (sobota) będzie możliwość zrobienia przeglądu kominów wraz z wpisem do CEEB (Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków). Szacowany koszt 200 zł.
Witam, zachęcam do zapoznania się z dwoma informacjami ze strony gminy Suwałki w temacie gospodarowania odpadami.
Pierwszy w temacie kontroli segregacji i dawaniu czerwonej/żółtej kartki przez pracowników firmy wywożącej śmieci w przypadku nieprawidłowości a końcowo, możliwością podwyższenia opłaty do 81 zł za mieszkańca w przypadku nie segregowania odpadów [1]
Drugi w temacie weryfikacji danych w deklaracjach śmieciowych – głównie co do ilości osób oraz tego, czy zgłoszono się do systemu odbioru odpadów komunalnych. W przypadku jak ilość osób się zmieniła lub się nie zgłosiło do systemu, to zachęcają by do końca czerwca wpaść i złożyć stosowne deklaracje. W skrajnym wypadku przy nie złożeniu poprawnej deklaracji mogą naliczyć zaległości i odsetki podatkowe do pięciu lat – a przed „wakacjami”/”urlopami”/”remontami” można te pieniądze lepiej spożytkować zamiast na ewentualną karę. [2]
Pełną treść wrzucam w formie zrzutów ekranowych, bo od ilości treści mogą oczy zaboleć.
z drugiej: obchodzimy dziś międzynarodowy dzień strażaka i dziękujemy za ich pracę.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka zdrowia, pomyślności w życiu zawodowym i osobistym oraz dużo satysfakcji ze służby wszystkim strażakom, zarówno zawodowym jak i ochotnikom, a szczególnie druhom z gminnych jednostek OSP w Nowej Wsi, Potaszni, Płociczna, Sobolewa, Turówki Nowej i Wychodnego składają Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki oraz cała Rada Gminy na czele z przewodniczącym Markiem Jerominem.
Jak zawsze życzymy Wam też tyle samo powrotów, ile wyjazdów. Wszystkiego najlepszego. [1]
Ja osobiście wolę się spotykać ze „służbami” przy okazji interesujących wydarzeń – chociażby Rajd rowerowy szlakiem papieskim który wielokrotnie zabezpieczała OSP w Nowej Wsi niż przy okazji interwencji.
Jako Bonus wrzucam utwór:
oraz przypominam o zbiórce na defibrylator AED który ma być umieszczony przy szkole w Nowej Wsi: https://zrzutka.pl/4ev728 [2]
Kochani mam nadzieję, że nacieszyliście się tym majowym słońcem. Mam informację i propozycję dla seniorów.
Organizowana jest wycieczka dla seniorów z naszej gminy, wycieczka odbędzie się 19 czerwca ale zapisy rozpoczynają się już jutro i będą trwały do 15 maja.
Wycieczka ma charakter objazdowy i będzie ona na trasie Suwałki.
Udział mogą wziąć wyłącznie osoby które ukończyły 60 lat i zamieszkują na terenie gminy Suwałki, więcej informacji na zdjęciu w ulotce.