Witam, po sąsiedzku w Nowej Wsi trwa zrzutka na defibrylator AED (dostępny całodobowo) czyli urządzenie do ratowania życia – służące przywróceniu krążenia/bicia serca – zarówno u osób dorosłych jak i dzieci. Wiadomo, że nikt normalnie nie chciałby tego używać ale warto aby taki sprzęt był dostępny w pobliżu – tym bardziej, że szkoła/OSP jest też miejscem spotkań i wydarzeń dla lokalnej społeczności.
Oprócz samego urządzenia, będzie też apteczka, szkolenie on-line dla 50 osób, materiały edukacyjne, także inwestycja w sprzęt i wiedzę jak go bez obaw użyć.
Link do zrzutki z opisem:
https://zrzutka.pl/4ev728

Chętnym zostawiam też materiały dodatkowe:
SerceBije w Szkole – dlaczego defibrylator AED powinien znaleźć się w każdej szkole? | AEDMAX.PL
Jak używać AED
Kanał z materiałami edukacyjnymi video AEDMAX_EDU:
https://www.youtube.com/@aedmax_edu/videos
Kilka/kilkadziesiąt złotych wpłacone a wartość potencjalnie uratowanego życia – bezcenna 🙂