Powstanie Warszawskie

„Młody człowiek, który idzie walczyć, nie myśli o tym, że zginie. Myśli o tym, że zwycięży”.

Pani Eleonora Galica-Zaremba była wśród tych, którzy 1 sierpnia 1944 roku pożegnali swoje rodziny i stanęli do walki na ulicach Warszawy. Zmarła w 2020 roku w wieku 92 lat.

Polecam Waszej uwadze ten odcinek. Szczególnie dziś 👉

Wsparcie dla pielgrzymów

Witam,

Jak co roku organizowana jest piesza pielgrzymka do Wilna, która przechodzi przez Okuniowiec a przystanek ma w Nowej Wsi.

Co roku też wspieramy pielgrzymów w postaci pomocy przy zorganizowaniu przystanku. Fajnie byłoby, żeby Okuniowiec też w tym uczestniczył.

Bardzo proszę chętne osoby o kontakt. Pielgrzymi będą w Nowej Wsi 15.07., tj. w czwartek.

Pozdrawiam

<sms od Pani Sołtys>

Zaproszenie na mszę

Witam, chciałabym zaprosić wszystkich mieszkańców Okuniowca na coroczną Mszę Świętą pod Krzyżem, która odbędzie się w najbliższą sobotę (10.07) o godzinie 19.00. Pozdrawiam.

SMS od Pani Sołtys

Koniec dyspensy – czas do kościoła

Witam wszystkich w niedzielę – przed kościołem albo po kościele.

Przypominam, że tydzień temu skończyła się dyspensa od obowiązku uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Jako, że jest czas wakacyjny, to polecam „churching” czyli udział we mszy w innej parafii niż ta, do której jest się przypisanym a tych w Suwałkach i okolicy nie brakuje.

Warto zobaczyć ciekawe miejsca, inne parafie, poznać ich historię, poszerzyć wiedzę o regionie czy danym zakonie np., Franciszkanie/Salezjanie, „zwolnić trochę” na Wigrach przypominając sobie pielgrzymkę i pobyt JPII w 1999 a zdobyte doświadczenia, „podpatrzone patenty” wykorzystać potem w rodzimej parafii – może angażując się w jej życie.

Tyle, dobrej niedzieli 🙂

Mieszkańcy Okuniowca na sportowo i przygodowo.

Wczoraj w niedzielę spotkałem Ojca z Synem, którzy wybrali się na III Rajd Rowerowy Dookoła Jeziora Wigry… rowerami typu Wigry podczas gdy ja na luzie kończyłem Ultramaraton: Sudovia Gravel.

Jazda na rowerze to kapitalny sposób na spędzanie wolnego czasu i warto korzystać z tej możliwości – zafundować sobie przygodę i kapitalne wspomnienia 🙂

Przerwa w dostawie wody

Witam, dostałam informację, że przerwa w dostawie wody będzie trwała ok. pół godziny. Ustaliłam również, żeby w przyszłości Wodociągi informowały mnie o przerwach w dostawie wody, wtedy będę mogła Państwa szybciej poinformować. Mam nadzieję, że to zadziała i że w przyszłości dostaną Państwo szybciej informację.

Życzę dobrego dnia

Macie jakieś plany na ten ciepły weekend? Może Wigry?

1. Na plaży na jeziorem Czarnym w Krzywem działa już wypożyczalnia sprzętu wodnego. W lipcu pojawią się tam również ratownicy. Plażowicze mogą już również korzystać z nowego pomostu pływającego oraz innego wyposażenia plaży, wybudowanego w ramach projektu „Modernizacja infrastruktury turystycznej szlaku rowerowego „Wokół Wigier” im. Antoniego Patli”, który jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

2. Od 8 czerwca turyści mogą korzystać z rejsów statkiem po jeziorze Wigry.
Kursy odbywają się codziennie o godz: 10.00*, 11:30, 13.00, 14.30, 16.00*
*w weekendy oraz w okresie wakacji
Więcej informacji na stronie armatora: http://zeglugawigierska.pl/jezioro-wigry/

3. Rozpoczęła kursowanie Wigierska Kolejka Wąskotorowa. W czerwcu kursy odbywają się codziennie o godz. 13:00
Więcej informacji na stronie: https://augustowska.pl/

Przypominamy, że w czasie rejsu statkiem i przejazdu kolejką wąskotorową należy posiadać karty wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego. Karty można nabyć razem z biletami na statek i kolejkę.

https://www.facebook.com/wigierski.parknarodowy/photos/a.949758911706375/4714217951927100/?type=3