Ostatni miesiąc aby poddać się kontroli na umowę o wywóz nieczystości płynnych

Witam, wrzucam „przypominajkę” o tym, że został ostatni miesiąc aby odwiedzić Urząd Gminy „(pokój nr 138) w celu poddania się kontroli i okazania umowy na opróżnianie zbiornika bezodpływowego lub osadnika, dowodów uiszczania opłat za wywóz nieczystości ciekłych.”

Ze 2 lata temu pokazywałem oryginał i dołączyłem kopię ze skanem wymaganych dokumentów aby skrócić sobie temat – chociaż i tak trzeba było swoje odczekać ale za to spokój na kolejne 2 lata.

Więcej informacji o tym kto opróżnia i z kim można podpisać umowę:
https://gmina.suwalki.pl/wykaz-podmiotow-posiadajacych-zezwolenie-na-oproznienie-oczyszczalni-i-szamb/

Źródło:
https://www.facebook.com/Gmina.Suwalki/posts/pfbid02sY6sQEMx1fCN9GMmWSBD8bGq1d8Y6hL142FDcc5Frr1dBS5Ww2cadf7GNa2bTrtpl

Kontrola weryfikacji deklaracji śmieciowych i segregacji śmieci

Witam, zachęcam do zapoznania się z dwoma informacjami ze strony gminy Suwałki w temacie gospodarowania odpadami.

Pierwszy w temacie kontroli segregacji i dawaniu czerwonej/żółtej kartki przez pracowników firmy wywożącej śmieci w przypadku nieprawidłowości a końcowo, możliwością podwyższenia opłaty do 81 zł za mieszkańca w przypadku nie segregowania odpadów [1]

Drugi w temacie weryfikacji danych w deklaracjach śmieciowych – głównie co do ilości osób oraz tego, czy zgłoszono się do systemu odbioru odpadów komunalnych. W przypadku jak ilość osób się zmieniła lub się nie zgłosiło do systemu, to zachęcają by do końca czerwca wpaść i złożyć stosowne deklaracje. W skrajnym wypadku przy nie złożeniu poprawnej deklaracji mogą naliczyć zaległości i odsetki podatkowe do pięciu lat – a przed „wakacjami”/”urlopami”/”remontami” można te pieniądze lepiej spożytkować zamiast na ewentualną karę. [2]

Pełną treść wrzucam w formie zrzutów ekranowych, bo od ilości treści mogą oczy zaboleć.

Źródła:
[1] https://gmina.suwalki.pl/urzad-gminy-informuje-o-kontrolach-segregacji-odpadow-komunalnych/
[2] https://gmina.suwalki.pl/uwaga-weryfikacja-deklaracji-smieciowych/

Na koniec wrzucam BONUS:

4 maja – Międzynarodowy Dzień Strażaka

Witam, z jednej strony mamy informację o tragicznym pożarze przyczepy kempingowej w Okuniowcu: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02kCVdWQdjtfX7qwE8CjXgFEUuFjC99nEdANSDjzzhYVXgDNfAkD7CKnjwGUArsLrvl&id=100072380594844


z drugiej: obchodzimy dziś międzynarodowy dzień strażaka i dziękujemy za ich pracę.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka zdrowia, pomyślności w życiu zawodowym i osobistym oraz dużo satysfakcji ze służby wszystkim strażakom, zarówno zawodowym jak i ochotnikom, a szczególnie druhom z gminnych jednostek OSP w Nowej Wsi, Potaszni, Płociczna, Sobolewa, Turówki Nowej i Wychodnego składają Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki oraz cała Rada Gminy na czele z przewodniczącym Markiem Jerominem.

Jak zawsze życzymy Wam też tyle samo powrotów, ile wyjazdów. Wszystkiego najlepszego. [1]

Zachęcam również do polubienia i śledzenia strony FB OSP NOWA WIEŚ na facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100072380594844

Ja osobiście wolę się spotykać ze „służbami” przy okazji interesujących wydarzeń – chociażby Rajd rowerowy szlakiem papieskim który wielokrotnie zabezpieczała OSP w Nowej Wsi niż przy okazji interwencji.

Jako Bonus wrzucam utwór:

oraz przypominam o zbiórce na defibrylator AED który ma być umieszczony przy szkole w Nowej Wsi:
https://zrzutka.pl/4ev728 [2]

Źródło:
[1] https://www.facebook.com/Gmina.Suwalki/posts/pfbid0DstHg535nZSXHvEUX3wKSZensv2s4kJeSuAUG4sSM2Rwsjg2a5b8MScUMptMVaRDl

[2] Więcej o zbiórce na defibrylator AED można znaleźć tutaj: https://www.okuniowiec.pl/?p=4731

Zaproszenie na wycieczkę dla seniorów

Witam serdecznie

Kochani mam nadzieję, że nacieszyliście się tym majowym słońcem. Mam informację i propozycję dla seniorów.

Organizowana jest wycieczka dla seniorów z naszej gminy, wycieczka odbędzie się 19 czerwca ale zapisy rozpoczynają się już jutro i będą trwały do 15 maja.

Wycieczka ma charakter objazdowy i będzie ona na trasie Suwałki.

Udział mogą wziąć wyłącznie osoby które ukończyły 60 lat i zamieszkują na terenie gminy Suwałki, więcej informacji na zdjęciu w ulotce.

<SMS od Pani Radnej>

Serce Bije w Szkole – dołącz się do zrzutki na defibrylator AED przy szkole w Nowej Wsi

Witam, po sąsiedzku w Nowej Wsi trwa zrzutka na defibrylator AED (dostępny całodobowo) czyli urządzenie do ratowania życia – służące przywróceniu krążenia/bicia serca – zarówno u osób dorosłych jak i dzieci. Wiadomo, że nikt normalnie nie chciałby tego używać ale warto aby taki sprzęt był dostępny w pobliżu – tym bardziej, że szkoła/OSP jest też miejscem spotkań i wydarzeń dla lokalnej społeczności.

Oprócz samego urządzenia, będzie też apteczka, szkolenie on-line dla 50 osób, materiały edukacyjne, także inwestycja w sprzęt i wiedzę jak go bez obaw użyć.

Link do zrzutki z opisem:
https://zrzutka.pl/4ev728

Chętnym zostawiam też materiały dodatkowe:

SerceBije w Szkole – dlaczego defibrylator AED powinien znaleźć się w każdej szkole? | AEDMAX.PL

Jak używać AED

Kanał z materiałami edukacyjnymi video AEDMAX_EDU:

https://www.youtube.com/@aedmax_edu/videos

Kilka/kilkadziesiąt złotych wpłacone a wartość potencjalnie uratowanego życia – bezcenna 🙂