Dzień dobry, mamy już w pełni wiosnę
, dlatego chciałabym zaproponować wspólne spacery z kijkami albo bez kijków.
Osoby chętne proszę o kontakt: 504 049 490, ustalimy szczegóły.
Pozdrawiam serdecznie.
<SMS od Pani Radnej Renaty>
Dzień dobry, mamy już w pełni wiosnę
, dlatego chciałabym zaproponować wspólne spacery z kijkami albo bez kijków.
Osoby chętne proszę o kontakt: 504 049 490, ustalimy szczegóły.
Pozdrawiam serdecznie.
<SMS od Pani Radnej Renaty>
Witam, wrzucam pamiątkową galerię z dzisiejszej procesji Bożego Ciała. Tymi samymi drogami i obok miejsc które nie raz się odwiedzało (i odwiedza) szedł dzisiaj Pan Jezus.
Zachęcam także do śledzenia i polubienia strony parafii: https://www.facebook.com/profile.php?id=61581283199731
Witam, wrzucam „przypominajkę” o tym, że został ostatni miesiąc aby odwiedzić Urząd Gminy „(pokój nr 138) w celu poddania się kontroli i okazania umowy na opróżnianie zbiornika bezodpływowego lub osadnika, dowodów uiszczania opłat za wywóz nieczystości ciekłych.”
Ze 2 lata temu pokazywałem oryginał i dołączyłem kopię ze skanem wymaganych dokumentów aby skrócić sobie temat – chociaż i tak trzeba było swoje odczekać ale za to spokój na kolejne 2 lata.
Więcej informacji o tym kto opróżnia i z kim można podpisać umowę:
https://gmina.suwalki.pl/wykaz-podmiotow-posiadajacych-zezwolenie-na-oproznienie-oczyszczalni-i-szamb/

Witam, wrzucam informacje o jutrzejszym spotkaniu ws., programu „Czyste Powietrze” – może ktoś będzie chciał skorzystać.
https://www.facebook.com/events/964095466492237
Więcej informacji o samym programie:
https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze
oraz artykuł:
Dzień dobry.
30 maja (sobota) będzie możliwość zrobienia przeglądu kominów wraz z wpisem do CEEB (Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków). Szacowany koszt 200 zł.
Zainteresowanych proszę o informację.
Pozdrawiam sołtys Adam Nieszczerzewicz.
<SMS od Sołtysa>
BONUS: https://www.compensa.pl/blog/obowiazkowy-przeglad-kominiarski
Witam, zachęcam do zapoznania się z dwoma informacjami ze strony gminy Suwałki w temacie gospodarowania odpadami.
Pierwszy w temacie kontroli segregacji i dawaniu czerwonej/żółtej kartki przez pracowników firmy wywożącej śmieci w przypadku nieprawidłowości a końcowo, możliwością podwyższenia opłaty do 81 zł za mieszkańca w przypadku nie segregowania odpadów [1]
Drugi w temacie weryfikacji danych w deklaracjach śmieciowych – głównie co do ilości osób oraz tego, czy zgłoszono się do systemu odbioru odpadów komunalnych. W przypadku jak ilość osób się zmieniła lub się nie zgłosiło do systemu, to zachęcają by do końca czerwca wpaść i złożyć stosowne deklaracje. W skrajnym wypadku przy nie złożeniu poprawnej deklaracji mogą naliczyć zaległości i odsetki podatkowe do pięciu lat – a przed „wakacjami”/”urlopami”/”remontami” można te pieniądze lepiej spożytkować zamiast na ewentualną karę. [2]
Pełną treść wrzucam w formie zrzutów ekranowych, bo od ilości treści mogą oczy zaboleć.


Źródła:
[1] https://gmina.suwalki.pl/urzad-gminy-informuje-o-kontrolach-segregacji-odpadow-komunalnych/
[2] https://gmina.suwalki.pl/uwaga-weryfikacja-deklaracji-smieciowych/
Na koniec wrzucam BONUS:
Witam, z jednej strony mamy informację o tragicznym pożarze przyczepy kempingowej w Okuniowcu: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02kCVdWQdjtfX7qwE8CjXgFEUuFjC99nEdANSDjzzhYVXgDNfAkD7CKnjwGUArsLrvl&id=100072380594844
z drugiej: obchodzimy dziś międzynarodowy dzień strażaka i dziękujemy za ich pracę.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka zdrowia, pomyślności w życiu zawodowym i osobistym oraz dużo satysfakcji ze służby wszystkim strażakom, zarówno zawodowym jak i ochotnikom, a szczególnie druhom z gminnych jednostek OSP w Nowej Wsi, Potaszni, Płociczna, Sobolewa, Turówki Nowej i Wychodnego składają Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki oraz cała Rada Gminy na czele z przewodniczącym Markiem Jerominem.
Jak zawsze życzymy Wam też tyle samo powrotów, ile wyjazdów. Wszystkiego najlepszego. [1]

Zachęcam również do polubienia i śledzenia strony FB OSP NOWA WIEŚ na facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100072380594844
Ja osobiście wolę się spotykać ze „służbami” przy okazji interesujących wydarzeń – chociażby Rajd rowerowy szlakiem papieskim który wielokrotnie zabezpieczała OSP w Nowej Wsi niż przy okazji interwencji.
Jako Bonus wrzucam utwór:
oraz przypominam o zbiórce na defibrylator AED który ma być umieszczony przy szkole w Nowej Wsi:
https://zrzutka.pl/4ev728 [2]
[2] Więcej o zbiórce na defibrylator AED można znaleźć tutaj: https://www.okuniowiec.pl/?p=4731
Witam serdecznie
Kochani mam nadzieję, że nacieszyliście się tym majowym słońcem. Mam informację i propozycję dla seniorów.
Organizowana jest wycieczka dla seniorów z naszej gminy, wycieczka odbędzie się 19 czerwca ale zapisy rozpoczynają się już jutro i będą trwały do 15 maja.
Wycieczka ma charakter objazdowy i będzie ona na trasie Suwałki.
Udział mogą wziąć wyłącznie osoby które ukończyły 60 lat i zamieszkują na terenie gminy Suwałki, więcej informacji na zdjęciu w ulotce.
<SMS od Pani Radnej>

Witam, po sąsiedzku w Nowej Wsi trwa zrzutka na defibrylator AED (dostępny całodobowo) czyli urządzenie do ratowania życia – służące przywróceniu krążenia/bicia serca – zarówno u osób dorosłych jak i dzieci. Wiadomo, że nikt normalnie nie chciałby tego używać ale warto aby taki sprzęt był dostępny w pobliżu – tym bardziej, że szkoła/OSP jest też miejscem spotkań i wydarzeń dla lokalnej społeczności.
Oprócz samego urządzenia, będzie też apteczka, szkolenie on-line dla 50 osób, materiały edukacyjne, także inwestycja w sprzęt i wiedzę jak go bez obaw użyć.
Link do zrzutki z opisem:
https://zrzutka.pl/4ev728

Chętnym zostawiam też materiały dodatkowe:
SerceBije w Szkole – dlaczego defibrylator AED powinien znaleźć się w każdej szkole? | AEDMAX.PL
Jak używać AED
Kanał z materiałami edukacyjnymi video AEDMAX_EDU:
https://www.youtube.com/@aedmax_edu/videos
Kilka/kilkadziesiąt złotych wpłacone a wartość potencjalnie uratowanego życia – bezcenna 🙂