Zaproszenie na rajd rowerowy szlakiem papieskim

Witam, wrzucam zaproszenie na Wigierski Rajd Rowerowy „Szlakiem Papieskim” – dziś mija 27 lat, kiedy to po mszy w Ełku, Papież Jan Paweł II helikopterem udał się na dwudniowy wypoczynek do Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach.

Więcej o tej wizycie możecie poczytać tutaj:
https://dwutygodniksuwalski.pl/25-lat-po-wizycie-jana-pawla-ii-nad-wigrami

Fundacja Wigry Pro, zapraszamy serdecznie na kolejna edycję:
WIGIERSKIEGO RAJDU ROWEROWEGO „SZLAKIEM PAPIESKIM”

Termin: 13 czerwca 2026r.

Program:
MSZA ŚW.: godz. 9.00 /Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach/

START: godz. 10.00 /Pokamedulski Klasztor w Wigrach – przy Apartamentach Papieskich/

TRASA: Wigry /Klasztor Pokamedulski- Apartamenty Papieskie/, na Górę Różańcową w Żubronajciach, przez las Wigierskiego Parku Narodowego, jezioro Gałęziste, Leszczewo i dom państwa Milewskich, Stary Folwark i z powrotem do klasztoru.

Długości trasy ok. 30 km, czas przejazdu ok. 5 godziny.

Przejazd do Ogrodów Klasztornych – wspólne ognisko z kiełbaskami – godz. 15.00
– zakończenie rajdu rowerowego.

Każdy uczestnik musi posiadać swój rower.
Uczestnicy rajdu będą ubezpieczeni – Polisą grupową NW.
Podczas rajdu, organizator zabezpiecza uczestnikom: wodę do picia – /0,5l/osobę.

Organizator rajdu: Fundacja Wigry PRO
Partner Strategiczny – Podlaskie

Zgłoszenia – zapisy: Recepcja – Fundacja Wigry pro – tel. 508 146 007 lub 87 566 24 99, mailowo: fundacja@wigry.pro

Zapisy przyjmowane są do 12 czerwca 2026 roku.
Projekt dofinansowany ze środków Gminy Suwałki

Trasa Rajdu poniżej:

Źródło: https://www.facebook.com/Gmina.Suwalki/posts/pfbid026Qmz2D99GLFkYLA2LkVarTnbcKuzs4uSgyxVySsWqxUDKcEmzECZUk6cZoWqHJ3dl

Zachęcam też do odwiedzenia, polubienia i śledzenia strony: Gmina Suwałki: https://www.facebook.com/Gmina.Suwalki oraz Pokamedulski Klasztor w Wigrach: https://www.facebook.com/klasztorwigry

Ostatni miesiąc aby poddać się kontroli na umowę o wywóz nieczystości płynnych

Witam, wrzucam „przypominajkę” o tym, że został ostatni miesiąc aby odwiedzić Urząd Gminy „(pokój nr 138) w celu poddania się kontroli i okazania umowy na opróżnianie zbiornika bezodpływowego lub osadnika, dowodów uiszczania opłat za wywóz nieczystości ciekłych.”

Ze 2 lata temu pokazywałem oryginał i dołączyłem kopię ze skanem wymaganych dokumentów aby skrócić sobie temat – chociaż i tak trzeba było swoje odczekać ale za to spokój na kolejne 2 lata.

Więcej informacji o tym kto opróżnia i z kim można podpisać umowę:
https://gmina.suwalki.pl/wykaz-podmiotow-posiadajacych-zezwolenie-na-oproznienie-oczyszczalni-i-szamb/

Źródło:
https://www.facebook.com/Gmina.Suwalki/posts/pfbid02sY6sQEMx1fCN9GMmWSBD8bGq1d8Y6hL142FDcc5Frr1dBS5Ww2cadf7GNa2bTrtpl

Kontrola weryfikacji deklaracji śmieciowych i segregacji śmieci

Witam, zachęcam do zapoznania się z dwoma informacjami ze strony gminy Suwałki w temacie gospodarowania odpadami.

Pierwszy w temacie kontroli segregacji i dawaniu czerwonej/żółtej kartki przez pracowników firmy wywożącej śmieci w przypadku nieprawidłowości a końcowo, możliwością podwyższenia opłaty do 81 zł za mieszkańca w przypadku nie segregowania odpadów [1]

Drugi w temacie weryfikacji danych w deklaracjach śmieciowych – głównie co do ilości osób oraz tego, czy zgłoszono się do systemu odbioru odpadów komunalnych. W przypadku jak ilość osób się zmieniła lub się nie zgłosiło do systemu, to zachęcają by do końca czerwca wpaść i złożyć stosowne deklaracje. W skrajnym wypadku przy nie złożeniu poprawnej deklaracji mogą naliczyć zaległości i odsetki podatkowe do pięciu lat – a przed „wakacjami”/”urlopami”/”remontami” można te pieniądze lepiej spożytkować zamiast na ewentualną karę. [2]

Pełną treść wrzucam w formie zrzutów ekranowych, bo od ilości treści mogą oczy zaboleć.

Źródła:
[1] https://gmina.suwalki.pl/urzad-gminy-informuje-o-kontrolach-segregacji-odpadow-komunalnych/
[2] https://gmina.suwalki.pl/uwaga-weryfikacja-deklaracji-smieciowych/

Na koniec wrzucam BONUS:

4 maja – Międzynarodowy Dzień Strażaka

Witam, z jednej strony mamy informację o tragicznym pożarze przyczepy kempingowej w Okuniowcu: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02kCVdWQdjtfX7qwE8CjXgFEUuFjC99nEdANSDjzzhYVXgDNfAkD7CKnjwGUArsLrvl&id=100072380594844


z drugiej: obchodzimy dziś międzynarodowy dzień strażaka i dziękujemy za ich pracę.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka zdrowia, pomyślności w życiu zawodowym i osobistym oraz dużo satysfakcji ze służby wszystkim strażakom, zarówno zawodowym jak i ochotnikom, a szczególnie druhom z gminnych jednostek OSP w Nowej Wsi, Potaszni, Płociczna, Sobolewa, Turówki Nowej i Wychodnego składają Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki oraz cała Rada Gminy na czele z przewodniczącym Markiem Jerominem.

Jak zawsze życzymy Wam też tyle samo powrotów, ile wyjazdów. Wszystkiego najlepszego. [1]

Zachęcam również do polubienia i śledzenia strony FB OSP NOWA WIEŚ na facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100072380594844

Ja osobiście wolę się spotykać ze „służbami” przy okazji interesujących wydarzeń – chociażby Rajd rowerowy szlakiem papieskim który wielokrotnie zabezpieczała OSP w Nowej Wsi niż przy okazji interwencji.

Jako Bonus wrzucam utwór:

oraz przypominam o zbiórce na defibrylator AED który ma być umieszczony przy szkole w Nowej Wsi:
https://zrzutka.pl/4ev728 [2]

Źródło:
[1] https://www.facebook.com/Gmina.Suwalki/posts/pfbid0DstHg535nZSXHvEUX3wKSZensv2s4kJeSuAUG4sSM2Rwsjg2a5b8MScUMptMVaRDl

[2] Więcej o zbiórce na defibrylator AED można znaleźć tutaj: https://www.okuniowiec.pl/?p=4731

Zaproszenie na wycieczkę dla seniorów

Witam serdecznie

Kochani mam nadzieję, że nacieszyliście się tym majowym słońcem. Mam informację i propozycję dla seniorów.

Organizowana jest wycieczka dla seniorów z naszej gminy, wycieczka odbędzie się 19 czerwca ale zapisy rozpoczynają się już jutro i będą trwały do 15 maja.

Wycieczka ma charakter objazdowy i będzie ona na trasie Suwałki.

Udział mogą wziąć wyłącznie osoby które ukończyły 60 lat i zamieszkują na terenie gminy Suwałki, więcej informacji na zdjęciu w ulotce.

<SMS od Pani Radnej>