Uwaga! Cmentarze zamknięte!

Mateusz Morawiecki, Premier RP poinformował w piątek (30 października), że od soboty (31 października) do wtorku (2 listopada) cmentarze w całym kraju będą zamknięte.- Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte – poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki. – Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że osoby, które odwiedzą cmentarze poniosą śmierć. To niesie ze sobą ogromne ryzyko. Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie – stwierdził szef rządu.

Audycja w Radiu 5 z wójtem gminy Suwałki

Audycja w Radiu 5 o tegorocznych inwestycjach drogowych, wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej w Nowej Wsi i budowie nowego pomostu w Krzywem. Dużo informacji na temat inkubatora przetwórstwa lokalnego w Sobolewie i sytuacji epidemicznej w gminnych szkołach.

16 października 1978 roku wybrali jednego kardynała z Polski – Karola Wojtyłę – na papieża.

Witam wszystkich, ja jestem Robert i mamy dziś 16 października – piątek, piąteczek, piątunio. A w 1978 roku wybrali jednego kardynała z Polski – Karola Wojtyłę – na papieża.

Mnie wtedy jeszcze na świecie nie było – ba – moi rodzice się jeszcze wtedy nie znali. Także ja z pontyfikatu a bardziej pielgrzymek Jana Pawła II pamiętam tyle, że „ktoś bardzo ważny przyjeżdżał do Polski” i jemu były poświęcone wszystkie programy w telewizji – dlaczego nie było wtedy wieczorynki czy innych audycji?

W 1999 roku, wiedziałem, że to Papież – „głowa Kościoła Katolickiego” – taki PRO ksiądz. Kiedy przebywał na Wigrach to wychodziłem na górkę – na pole – i patrzyłem hen w horyzont. Widziałem las i wiedziałem, że jest tak blisko – za tym lasem…

No i był rok 2005, Wielkanoc się zbliżała a Jan Paweł II umierał – pamiętam relacje w TV, modlitwę z nadzieją, że jeszcze wyzdrowieje a potem 2 kwietnia 2005 i godzina 21:37 – ta ostatnia…

A teraz? Teraz dla Papieża stawia się pomniki/krzyże, żre kremówki, nazywa się jego imieniem szkoły, ulice no i wszystko fajno – tylko gdzie zasady, gdzie nauczanie?

Jako bez(naczelny) bezbożnik wjoski mogę powiedzieć… że nie wiem. Moim zdaniem umknęło po drodze bo zagłębienie się w ten temat wymaga wysiłku, zaangażowania i chęci.

Takim „Zaproszeniem” aby zagłębić się w tą historię/spuściznę mogą być lokalne wydarzenia organizowane przez Gminę Suwałki jak Rajdy Papieskie czy Spływy Kajakowe.

Np., do „Bożego Zakątka” czyli domu rodziny Państwa Milewskich od „centrum wsi” czyli krzyża za mostkiem jest 7,5 km… śmieszny dystans…<Tutaj miała być specjalna galeria/filmik ze spływu kajakowego/I rowerowego rajdu rowerowego ale jestem leniwy chujek i dlatego nie ogarnąłem całości materiału, dlatego macie link do gotowego materiału z internetu>

Zaproszenie

W imieniu Społecznego Komitetu budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi mamy zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi.

Uroczystość odbędzie się w ramach obchodów Święta Szkoły w dniu 16 października 2020 roku o godz. 10.00 na placu przed budynkiem szkolnym.

Miło nam będzie Państwa gościć i wspólnie przeżyć tę ważną dla naszej szkoły uroczystość.

Alicja Rawa-Cimochowska – dyrektor szkoły.

http://spjp2.eu/zaproszenie-3/

Dzień Nauczyciela i parę słów od byłego ucznia :)

No i tak było: siedzę sobie w technikum na zajęciach z przedmiotu zawodowego u Węcka – niby ma być zwykła lekcja, ale przychodzi inny nauczyciel i puszcza taki o filmik jak w linku poniżej. Siedzę sobie z zacieszem na ryju, nieco rozmarzony, patrzę, sycę się – jestem zafascynowany.

Dziś jest „Dzień Nauczyciela” i w sumie powiem tyle, że po latach bardziej od tego, co było na lekcjach, sprawdzianach itp., pamięta się postawy i zachowania/osobowość nauczycieli To co wnieśli do naszego życia, jak odnosili się do innych, co sobą reprezentowali lub jakie pasje mieli.

Ja z uśmiechem na twarzy wspominam różnych nauczycieli, z którymi miałem okazję „wyrwać się z lekcji” na Rajdy/wycieczki rowerowe, brać udział w Jasełkach, dniach Papieskich i nie tylko.

Doceniam wsparcie swoich wychowanków (i mnie) przez Panią wychowawczynię, która potrafiła walczyć o Nas w szkole a także kilku nauczycieli z innych przedmiotów którzy zarówno wymagali (ale też potrafili nauczyć/zainteresować przedmiotem) jak i tych z którymi można było prowadzić konstruktywne dyskusje na lekcjach

.W tym roku już jako „absolwent” miałem okazje wziąć udział z „Panem Profesorem” (i innymi zapaleńcami) udział w „Wigry3.1 – II Rajd Wigrami Dookoła Wigier” na rowerze typu Wigry a i tematy lotnicze przez ostatnią dekadę też się przewijały (kurs szybowcowy, wypady na pokazy lotnicze, „dronowanie”).

Także tak mi się dzisiaj w dniu tych co „uczą cielęta” zebrało na kilka słów prywaty.

Pozdrawiam 🙂

ZMIANY W FUNKCJONOWANIU URZĘDU GMINY SUWAŁKI… i nie tylko

K O M U N I K A T

ZMIANY W FUNKCJONOWANIU URZĘDU GMINY SUWAŁKI, GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ, GMINNEGO ZESPOŁU EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNEGO SZKÓŁ

W związku z aktualną sytuacją w kraju związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, w trosce o zdrowie interesantów i  pracowników Urząd Gminy Suwałki podejmuje działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Podjęte działania mają charakter profilaktyczny w związku z powyższym:  

od najbliższego poniedziałku (12 października 2020 roku) do odwołania obowiązują następujące zasady przy obsłudze interesantów:

1)    do siedziby Urzędu Gminy Suwałki ul. Świerkowa 45 w godzinach pracy Urzędu  wejdziemy TYLKO jednym głównym wejściem; 

2)    na parterze budynku Urzędu Gminy Suwałki ul. Świerkowa 45 wyznacza się zamkniętą strefę do obsługi interesantów;

3)    interesanci będą obsługiwani w Urzędzie pojedynczo, tylko w wyznaczonej, zamkniętej strefie przewidzianej dla interesantów, w związku z czym niezbędne będzie podanie pracownikowi urzędu danych kontaktowych w trosce o bezpieczeństwo w razie wystąpienia zachorowania.                            

Prosimy, aby w miarę możliwości wykorzystać alternatywne sposoby komunikacji z Urzędem: ePUAP, wysyłka pism/wniosków pocztą, e-mail sekretariat@gmina.suwalki.pl, telefonicznie.

„Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem
danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy
95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej:
http://www.gmina.suwalki.pl/kat/rodo informacją na temat przetwarzania przez Gminę Suwałki
danych osobowych.”

 URZĄD GMINY SUWAŁKI

Sekretariat/ centrala  – 87 565 93 00,

Ewidencja Ludności, dowody osobiste  – 87 565 93 35,

Działalność gospodarcza –  87 565 93 41,

Księgowość – 87 565 93 36,

Podatki – 87 565 93 37, 87 565 93 76,

Mienie komunalne  –  87 565 93 51,

Inwestycje – 87 565 93 86

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W SUWAŁKACH

e-mail: sekretariat@gops.suwalki.pl

Kierownik – 87 565 93 48,

Pracownik socjalny – 87 565 93 49, 87 565 93 47,

Świadczenia wychowawcze, zasiłki rodzinne, fundusz alimentacyjny – 87 565 93 62,

Dodatki mieszkaniowe – 87 565 93 63

GMINNY ZESPÓŁ EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNY SZKÓŁ W SUWAŁKACH

e-mail: gzeas@gmina.suwalki.pl

Kierownik – 87 565 93  59,

Księgowość – 87 565 93 57,

Główny księgowy – 87 565 93 58,

Sprawy oświatowe (dowóz dzieci) – 87 565 93 60,