Zmiany w kursowaniu linii nr., 8 od 01.05.2022

Linią nr., 8 dojeżdża do kościoła wiele osób z Okuniowca i Nowej Wsi, także wrzucam informację:

„Uwaga. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Spółka z o.o. od dnia 1 maja 2022 r. czasowo zawiesza wykonywanie w niedziele i święta wszystkich kursów na liniach komunikacyjnych nr „8” i „14” oraz wybranych kursów na linii nr „21”.

Informacje o rozkładzie jazdy dostępne są na stronie internetowej pgk.suwalki.pl, rozkładach jazdy umieszczonych na przystankach oraz pod numerem telefonu 87 565 32 86 wew. 104 lub 124.Ponadto w poniedziałek (02.05) będzie obowiązywał wakacyjny rozkład jazdy.

„Rozkład jazdy (należy na mapie kliknąć przystanek i wybrać rozkład obowiązujący od 01.05.2022:

http://rozklady.suwalki.pl

Życzenia Wielkanocne od Admina i kazanie :)

Witam, wrzucam wartościowe kazanie i życzę Wam zdrowia oraz abyście wytrwali w swojej drodze – może kuśtykając, popełniając wiele błędów, upadając, zmagając się z trudnościami dnia codziennego, ale wytrwali do końca w drodze do Boga i wieczności.

„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego.” (2 Tm 4)

Alleluja!

Życzenia Wielkanocne od Pani Sołtys

Kochani, z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzę, aby ten czas był czasem przemiany serc.

Aby udział w tych Tajemnicach ożywiał wiarę, dawał nadzieję i umacniał miłość.

Życzę nam wszystkim, aby Zmartwychwstanie dokonało się w naszych sercach i aby dokonywało się każdego dnia.

Niech Zmartwychwstały Chrystus prowadzi nas w całym życiu i obdarza błogosławieństwem.

Młodzież uczciła pamięć o ofiarach zbrodni sprzed 76 lat.

Może niekoniecznie związane z wsią, jednak warto na takie miejsca zwrócić uwagę i czasem się przy nich zatrzymać, zapoznać z historią… Miejsce często mijane przy rowerowych wypadach do Wigier lub powrocie od strony Sejn.

„Pamiętam i nigdy nie zapomnę
Skąd pochodzę i jaką mam historię”
Luxtorpeda – Jak Husaria

Informacje bieżące od Pani Sołtys

Witam Kochani oto kilka ważnych informacji:

1. W dniu 06.04.2022 r. godz. 16:00 do budynku OSP Nowa Wieś 50A odbędzie się dyskusja publiczna w ramach konsultacji społecznych opracowywanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Okuniowca. To bardzo ważny dokument, dlatego warto być na tym spotkaniu.
https://gmina.suwalki.pl/?p=5416

2. Zbliża się wielkimi krokami wiosna, proszę zadbajmy o czystość wokół naszych posesji.

3. Wznawiamy pracę nad naszym boiskiem, zapraszam chętne osoby do uporządkowania placu oraz Panów z piłami do drewna do pocięcia ściętych wcześniej drzew. Chciałabym, żeby Gmina mogła powyrywać korzenie, wyrównać teren, a my zasiać trawę. Może na rozpoczęcie lata moglibyśmy zrobić Dzień Dobrego Sąsiada, co Wy na to?

4. Dziękuję bardzo osobom, które zaproponowały pracę Oldze z Ukrainy. Jeżeli ktoś chciałby pomóc np. w formie pracy to proszę o kontakt.

<sms od Pani Sołtys>

Konsultacje społeczne ws., zagospodarowania przestrzennego części Okuniowca

Wójt Gminy Suwałki zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębu geodezyjnego Okuniowiec. Dyskusja publiczna odbędzie się w dniu 06 kwietnia 2022 r. (środa) o godzinie 16:00 w budynku OSP Nowa Wieś 50A.

Odwiedź punkt konsultacyjny: do 29 kwietnia 2022 roku w Urzędzie Gminy Suwałki, ul. Świerkowa 45, pokój 111

Dofinansowanie na „wymianę pieca”

Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej dla osób fizycznych na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych ze zmianą systemu ogrzewania na ogrzewanie proekologiczne w budynkach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Suwałki.