Propozycje rekolekcji na Adwent 2022

Dobra, Proboszcz rozwozi opłatki, za oknem śnieg, w radiu/TV/internecie od 3 tygodni „reklamy świąteczne” a tymczasem…

…w kościele rozpoczął się nowy rok – „kościelny” – liturgiczny/duszpasterski a przede wszystkim okres Adwentu (tym razem na bogato – 4 pełne tygodnie), także tym co chcą to wrzucam propozycje rekolekcji/przeżycia tego czasu a nie tylko rekolekcje czy pasterka w parafii…

Poniżej lista propozycji:

Zanim zmieni się świat, czy zmieni się twoje serce? Serdecznie zapraszamy Was na biblijne rekolekcje adwentowe „On przyjdzie”, które poprowadzi o. Mateusz Stachowski. Odcinki oglądać będzie można na YouTube i Facebooku w niedziele, poniedziałki, środy i piątki Adwentu od 27 listopada.

Playlista

Adwent to czas oczekiwania i wychodzenia na Boże Ścieżki. W tym roku czas Adwentu chcemy przeżywać wspólnie ze św. Stanisławem Kostką oraz innymi świętymi. Od jutra zapraszamy na codzienne, krótkie rozważania o 7:15 w EWTN Polska.

Playlista

Serce może mieć zawał, mogą migotać przedsionki. A co dzieje się z sercem, które nie kocha? Jak uchronić się przed duchowym zawałem? Odnowić pamięć serca to temat adwentowych refleksji ks. Krzysztofa Pawliny, rektora naszej Uczelni.

Cztery konferencje: „Zdążyć na czas”, „Delikatność piękna”, „Wybrać miłość”, „Bliscy dalecy” mogą pomóc nam w przygotowaniach do Uroczystości Bożego Narodzenia. W codziennym zabieganiu, lęku i troskach czasem zapominamy o potrzebie własnej formacji i spojrzenia w swoje serce. Bywa, że nie słuchamy jego rytmu, nie wiemy, czy bije tak jak serce Boga. Rekolekcje online mogą być pierwszym krokiem do powrotu do siebie i rozpoczęcia zmiany.

Zapraszamy na uważne rekolekcje adwentowe: „Adwent, czyli Sztuka Uważności”.

Adwent to czas oczekiwania. To czas ćwiczenia uważności, czyli praktyki: widzenia, słyszenia i mówienia. Uczmy się takiej postawy wspólnie z o. Maciejem Biskupem OP.

Do zobaczenia już w pierwszy poniedziałek Adwentu.

Zapraszamy na Internetowe Rekolekcje Adwentowe 2022 – „Niespokojne jest serce moje …”

Słowa św. Augustyna: „Niespokojne jest serce moje, dopóki nie spocznie w Bogu” to tytuł tegorocznych Internetowych Rekolekcji Adwentowych przygotowanych przez Telewizję Dom Józefa.

Rozważania rekolekcyjne poprowadzi ks. Dariusz Brylak, proboszcz parafii pw. św. Augustyna w Kostowie.

Zapraszamy.

Premiera w każdą niedzielę i środę na www.domjozefa.tv oraz na antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej. W poniedziałek i czwartek o godzinie 21.00 na kanałach facebookowych ks. Dariusza Brylaka i Telewizji Dom Józefa będzie można porozmawiać na temat rekolekcji ONLINE.

Abp Adrian Galbas SAC o adwentowym czuwaniu, które wzywa do działania i o życiu, które jest Adwentem

Katecheza mistagogiczna wprowadzająca w Adwent 2022. Głosi Paweł Teperski OFMCap

Źródło: http://tmoch.net/jupgrade/index.php/ciekawe-artykuly/ej-aktualnosci/2858-propozycje-na-rekolekcje-adwentowe-w-sieci-adwent-2022.html

oraz

https://deon.pl/wiara/adwent-2022-z-deonpl-co-dla-was-przygotowalismy–,2346962

PS: Takie posty i informacje powinny być przekazywane od strony księdza/parafii a nie osoby, która nie jest związana z kościołem ale szanuje te tematy.

PS2: Kto to w o ogóle zobaczy jak średnia w kościele jest 45 – 50+?